Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšnost - jednotlivci - trojboj

 

Rok 2013 byl v soutěžích jednotlivců pro KST Kuřim úspěšný. Soutěžní základna není stále příliš široká, ale začíná být rok od roku kvalitnější a někteří tvrdí, že i krásnější.

Poprvé v historii klubu máme dva závodníky, kteří dosáhli hranici 500 wilksových bodů. Jsou jimi Lukáš „Malývelký“ Tkadlec a Pavel „Bikon“ Župka. To je velmi slibné pro podzimní Extraligu družstev. Dalo by se uvažovat o pokoření hranice 1900 bodů. Teoretickým součtem je již pokořena. Zbývá jen potvrdit to i na závodě. Stávající rekord je 1895,98 wb. Zároveň by to mohlo znamenat další zesílení tlaku na stupně vítězů v této soutěži. Zvláště pak, pokud budou někteří další členové týmu místo zvracení předvádět rovněž výkon okolo 500 wb.

Medailově velmi dobrý výsledek se povedl na domácím Mistrovství ČR. Lukáš Tkadlec – 1.místo v kategorii do 83kg, Pavel Župka – 2.místo v kategorii do 105kg a Pop Vladimír – 3.místo v kategorii do 120kg.

Parádní výkon předvedl na MČR RAW Marek „Raziel“ Kolář. Získal zlato a neoficiálně zvítězil i na přepočet na wilkse. Vše v pouhých šesti pokusech. Ne, že by to, jako někteří jedinci, kteří na poslední chvíli zjistili, že nemusí motat bandáže, nestihl, ale protože se bál, že by mohl svoje soupeře urazit, když je porazí víc jak o 200kg. My, co jsme byli v zákulisí, víme, že se bál i hmotnosti činky, kterou by musel zdolat. Mohl by se totiž i zpotit a to v probíhajícím třeskutém jaru nebyl nejlepší nápad. Proto se místo třetího pokusu jen mile usmíval, takže teď, pokud ho neznáme, můžeme snadno podlehnout dojmu, že je to velký sympaťák. Vždyť se nenervuje, usměje se a i do kamery zamává.

Na Mistrovství ČR juniorů a dorostu získal bronz Pavel „Grogy“ Uher v kategorii do 120kg. Postupně úspěšně vylepšuje osobní váhu a o něco i svůj přepočet na wilkse. Určitě proto může být také příslibem stabilního výkonu do soutěží družstev. Pokud tedy do podzimu nedostane tzv. „McDonald příhodu“ nebo ho nezavřou za přepadení KFC.

Rovněž náš, v současnosti jediný závodící dorostenec, Petr „Večírek“ Šubrt postupně roste ve výkonu. Na Mistrovství ČR juniorů a dorostenek získal první místo a je naše zlato. Posíláme lajk a pusu.

Nechtěl bych opomenout také další dva členy týmu do podzimních ligových soutěží. Tomáš „Nežeru“ Šmíd a Karel „Pegas“ Vavrečka. Oba zabodovali na nižších soutěžích a velmi dobře se představili i na Mistrovství ČR RAW.

Jediným zástupcem na mezinárodní úrovni letos zůstal Pavel Uher. Soutěžil, jak se na takové úrovni má. Ve všech disciplínách útočil na svoje osobní maxima. Určitě má před sebou další růst. Do výkonu i do šířky.

V pozdním létě by navíc mohl přibýt další zástupce na mezinárodní úrovni. Marek Kolář se totiž hodlá zúčastnit Mistrovství světa RAW, které se má konat v Suzdalu. Držíme palce, ať se výsadek v dalekém Rusku podaří. Na přímý přenos upozorníme rádi i na těchto stránkách a budeme se rovněž usmívat a mávat do kamery.

 

Nakonec průběžné pořadí úspěšnosti jednotlivců za trojboj - jaro 2013

 

 

    Celkem
1. Uher Pavel 26
2 Vavrečka Karel 25
3 Šubrt Petr 18
4 Tkadlec Lukáš 15
5 Kolář Marek 15
6 Župka Pavel 14
7 Pop Vladimír 13
8 Šmíd Tomáš 12

 

 

 

 

V roce 2012 se členové oddílu KST Kuřim účastnili celkem v 7 soutěžích silového trojboje, bez započtení soutěží v benčpresu, z toho 5 republikových a 3 mezinárodních.

Následující žebříček zohledňuje úspěšnost jednotlivých soutěžících v převodu na body. Bodování odráží typ soutěže a umístění soutěžícího. Za první místo v jednotlivých závodech jsou následující body:

.

.

Bodování
Závod Body
MS 25
MSJ 25
ME 20
MEJ 20
MČR 15
MČRJ 15
MM 10
MO 5

.

.

  Úspěšnost jednotlivci
    Celkem
1. Tkadlec Lukáš 66
2. Uher Pavel 60
3. Kolář Marek 27
4. Pop Vladimír 19
5. Koten Jakub 18
6. Grobař Květoslav 15
7. Martinink Miroslav 14
8. Šubrt Petr 13
9. Opluštil Jiří 5

 

Medailisti z MČR

Lukáš Tkadlec - 1.místo - MČRJ, 1.místo MČR

Pavel Uher - 1.místo - MČRJ

Jakub Koten - 2.místo - MČRJ

Květoslav Grobař - 1.místo - MČRmasters

Martinink Miroslav - 2.místo - MČRmasters

 

Náhledy fotografií ze složky MČR 2013 (Kuřim)